Aktualizacja

Trwa aktualizacja sklepu. Zapraszamy wkrótce.
Przepraszamy za utrudnienia.

Informacje o produkcie

Detektor tlenku węgla, czadu firmy Honeywell to prosty w użyciu i niezawodny alarm. Wysoką siedmioletnia żywotność i długa 6-letnia gwarancja producenta sprawiają, że czujnik staję się inwestycją na lata.

Opis rozszerzony

Technologia detekcji zagrożenia za pomocą ogniw elektrochemicznych daje gwarancję dokładności i niezawodności w pracy detektora.

Instalacja:

Urządzenie można z łatwością zamontować wykorzystując zestaw instalacyjny wchodzący w skład opakowania. Detektor do pracy nie potrzebuje żadnych przewodów. Do siódmego roku pracy urządzenia nie są konieczne, żadne czynności konserwacyjne. Nie ma potrzeby wymiany także czujników lub innych części.

Zasilanie

Baterie zasilające detektor wbudowane są w urządzenie, gdyż nie wymagają one wymiany w całym okresie żywotności urządzenia (do 7 lat).

Sygnalizacja:

Urządzenie oprócz sygnału dźwiękowego emituje również sygnały optyczne. Użytkownik może na tej podstawie wyraźnie odróżnić sytuację alarmową od stanu usterki, takiego jak np. wyczerpane baterie. Stan urządzenia wyraźnie wskazują lampki sygnalizacyjne świecące w dwóch kolorach: zielonej (poprawna praca) oraz żółtej (awaria).

Informacje o gwarancji

Urządzenie H450EN posiada długą, bo aż 6-letnią gwarancję producenta (Honeywell). Producent zapewnia także o 7-letniej żywotności czujnika w normalnych warunkach pracy.

Certyfikaty i deklaracje

Detektor, czujnik Honeywell H450EN produkowany jest zgodnie z europejską normą EN50291:2001 (europejska norma dla domowych alarmów wykrywających tlenek węgla), posiada również zasłużenie znak jakości.

Podstawowe zastosowanie

Prezentowany detektor / czujnik czadu znajdzie idealne zastosowanie w obiektach zamkniętych; mieszkaniach, przyczepach kempingowych, domkach letniskowych, w miejscach gdzie ryzyko zaczadzenia jest największe.

W okresie jesienno - zimowym, sezonie grzewczym niebagatelne znaczenie ma bezpieczeństwo, gdy ryzyko zatrucia tlenkiem węgla (czadem) diametralnie wzrasta. Tlenek węgla (CO) powstaje podczas spalania materiałów palnych. Zabójcze działanie tlenku węgla (czadu) w dużej mierze spowodowane jest jego bezwonnością.

Dane szczegółowe
Gwarancja 6 lat
Oznaczenie produktu Nowość
Metoda wykrywania Ogniwo elektrochemiczne
Napięcie robocze [V] 3
Żywotność alarmu do 7 roku w normalnych warunkach roboczych
Sygnalizacja alarmu Alarm dźwiękowy i wizualny
Głośność alarmu Powyżej 85 decybeli (dB) w odległości 1 metrów
Zakres temperatur roboczych Od -10 do +40°C
Zakres wilgotności Wilgotność względna 30 do 90% bez skraplania
Szerokość [mm] 110
Wysokość [mm] 76
Głębokość [mm] 34
Funkcja testu Tak
Funkcja samosprawdzania Tak
Dodaj opinię o produkcie
Opinie o produkcie

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na temat produktu: Detektor, czujnik, alarm tlenku węgla (czadu), ocena ogólna produktu: 5/5 pochodzi z 3 opinii:

Polecam ten czujnik!
Dodano: 02.04.2013 przez Ocena: 12345
Polecam!
Dodano: 21.11.2012 przez Ocena: 12345
Tydzień temu dokonałam zakupu tego detektora, gorąco polecam jakością wykonania znacząco deklasuje tańsze zamienniki, które do tej pory stosowałam.
Dodano: 20.11.2012 przez Ocena: 12345
Podobne produkty